Badanie kamerą termowizyjną to nowoczesna technika inspekcji obiektów


Wiele firm wykorzystuje obrazowanie termiczne do inspekcji domów. Warto zidentyfikować wszystkie ukryte problemy i usterki, jak najszybciej i najbardziej precyzyjnie jak to możliwe. Co do zasady, tego typu badanie jest przeprowadzane bardzo dokładnie i wskazuje wszystkie punkty potencjalnego ryzyka.
Ważne jest, aby porozmawiać z inspektorem przeprowadzającym badanie na terenie obiektu i zapytać, czy korzysta z obrazowania termicznego oraz w jaki sposób używa go w swoich kontrolach oraz czy posiada odpowiednie certyfikaty dotyczące przeprowadzania badania w zakresie obrazowania termicznego.

Badanie kamerą termowizyjną Poznań zapewnia takie usługi, jak na przykład inspekcja termiczna domu. Przegląd ten pomoże uniknąć kosztownych problemów i zapewni poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Na czym polega inspekcja domowa termowizyjna – czyli badanie kamerą termowizyjną Poznań? Przed zleceniem tego typu usługi należy zweryfikować następujące aspekty:
– jak przeprowadza się to badanie i jak należy przygotować do niego obiekt;
– na jakich obszarach się koncentruje specjalista i czy przedstawi odpowiedni protokół po przeglądzie;
– jakie są koszty tego typu inspekcji.

Co to jest inspekcja termiczna w domu?

Obrazowanie termiczne to proces, który obejmuje technologię stosowaną do badania sygnatur ciepła i zimna. Odbywa się to za pomocą specjalnej kamery, która może wykrywać promieniowanie podczerwone. Jako rezultat badania danego obszaru, widzimy tylko oznaczenia kolorem. Ludzkie oczy nie są w stanie widzieć w warunkach podczerwieni lub polu elektromagnetycznym – a to, co rejestruje kamera w podczerwieni, to energia cieplna lub jej brak.
Kamera termowizyjna rozpoznaje te obszary, które są potencjalnym zagrożeniem. Widmo podczerwieni ujawni ciepłe i zimne sygnatury temperatur danego obszaru. Kolory ciepłego obrazu to biel i czerwień. Natomiast zimny obraz jest żółtawy i niebieski.

Woda i wilgoć pochłaniają energię cieplną, co sprawia, że ma chłodną sygnaturę. Kamera na podczerwień wykrywa te precyzyjnie wskazane sygnatury. Tak więc podczas inspekcji domowej termowizyjnej szukamy tych specyficznych kolorów, aby wskazać, że gdzieś istnieje wyciek wody – wyciek niewidoczny w żaden inny sposób, a który, jeśli nie zostanie wykryty, może przekształcić się w katastrofalny problem. Większość przecieków nie pojawia się z dnia na dzień. Może minąć wiele tygodni, a nawet miesięcy, zanim problem stanie się niebezpieczny i kosztowny, dlatego też warto przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną Poznań.

Sprawdź jeszcze: termoprofit.pl