Do czego może prowadzić zapchany filtr dpf?


Jeżeli ostatnio miewasz problemy ze swobodnym uruchamianiem silnika albo wręcz zdarzyło ci się kilkukrotnie, że w ogóle nie byłeś w stanie go uruchomić, może to oznaczać, że twoje filtry cząstek stałych zostały zapchane. Skutkiem takiej sytuacji jest bowiem zwykle trudność z normalnym odpaleniem jednostki napędowej. Zapchany filtr DPF prowadzi do powstania nadmiernie wysokiego ciśnienia zarówno w układzie wydechowym, do którego przynależy, jak i w samym silniku.

Jeśli pomimo tej sytuacji i pomimo świadomości, że auto nie działa jak należy, dalej postanowisz normalnie przemieszczać się po drogach, z czasem kondycja układu napędowego i układu wydechowego będzie się tylko pogarszać. Oba te układy nie będą w stanie należycie pracować. Po dłuższym czasie z całą pewnością dojdzie do większej awarii i poważniejszego uszkodzenia, które może całkowicie zdewastować czy to silnik, czy to jeszcze inne części auta. Filtry DPF Poznań domagają się tego, by o nie dbać. W przeciwnym wypadku nie pozwolą one układowi napędowemu normalnie działać.

Różne są jednak samochody, dlatego w różny sposób mogą one reagować na dokładnie te same problemy. Być może będziesz mieć na tyle dużo szczęścia, że zapchany filtr DPF nie uszkodzi silnika twojego auta, jednakże zamiast tego może on zaszkodzić zupełnie innym elementom pojazdu, czyli chociażby takiej turbosprężarce. W momencie, gdy przepływ spalin zostaje zaburzony, automatycznie dochodzi do podwyższenia temperatury w okolicach turbiny. Nieusuwane na bieżąco gazy będą szkodzić turbosprężarce. To z kolei sprawi, że jej wydajność wyraźnie się obniży.

Jeżeli natomiast chciałbyś wiedzieć, po czym można rozpoznać taki zatkany i zapchany filtr, zacznij zwracać uwagę na… zapach wydostający się z twojego auta. Chodzi tu głównie o okolice silnika. Jeżeli właśnie gdzieś w tym miejscu poczujesz charakterystyczny i silny zapach spalin, może to oznaczać, że twój silnik DPF rzeczywiście został zatkany i że wypadałoby go albo naprawić, albo nawet całkowicie wymienić.

Szczegóły: poznan-tlumiki.pl/