Nowoczesna kuchnia ogrodowa w Polsce


Letnia kuchnia ogrodowa z miejscem na grill czy wędzarnie coraz częściej goszczą w naszych ogródkach. Kuchnia letnia, lub bardziej nowoczesna nazwa rodem z języka angielskiego „garden house” to prestiżowy dodatek w nowoczesnym budownictwie.

Dotychczas tego typu nowoczesna kuchnia ogrodowa kojarzyła nam się najczęściej ze słonecznymi Stanami USA lub co najwyżej z krajami południa Europy, to Polacy również zaczęli z niej korzystać. Delikatne zmiany w klimacie sprawiają, że na upartego z zalet kuchni ogrodowej możemy korzystać kilka miesięcy w roku. Kluczowy w tym temacie jest jedynie wybór odpowiednich materiałów, które będą odporne na warunki atmosferyczne występujące w naszym kraju, co za tym idziemy również porządne, solidne wyposażenie i co najważniejsze dobrze dobrana lokalizacja- najlepiej z ekspozycją południową gwarantującą maksimum dobrej pogody.
Projekty kuchni letniej znacząco różnią się między sobą, posiadają różny w zależności od zasobności portfela stopień rozbudowania. W wersji budżetowej kuchnia ogrodowa to wydzielone miejsce gdzie usytuowany jest grill gazowy z małym blatem roboczym i miejscem do spożywania posiłków.
W bardziej bogatszych rozwiązaniach kuchnia ogrodowa bardziej przypomina kuchnię wewnątrz domu, taka nowoczesna letnia kuchnia wyposażona jest w instalację wodną wraz ze zmywakiem, obszerny blat z szafkami oraz np. lodówkę.
W naszych warunkach klimatycznych materiałami konstrukcyjnymi najczęściej są drewno oraz kamień. Do zadaszenia wykorzystać się przeźroczyste płyty poliwęglanowe zapewniające sporo naturalnego światła słonecznego.
Wybór solidnych materiałów dotyczy nie tylko elementów konstrukcji, ale również elementów zabudowy i wykończenia. Nikt z nas nie chce, aby inwestycją opiewającą na kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych była inwestycją jednoroczną. Stąd tak wielkie znaczenie ma wybór odpowiednich materiałów, często stosowane są zatem blaty wykonane z litego kamienia. Natomiast jako element zabudowy wybierane są cegły lub ozdobne kamienie.

Zobacz jeszcze: https://qgesto.com/