Szybkie ciasto – misja cukiernia


Przed Tobą święta, wesele, urodziny czy tez inne ważne wydarzenie?
A może koleżanka dzwoni, że jest w okolicy i za godzinę wpadnie na kawę, a ty w panice otwierasz szafki i zdajesz sobie sprawę, że wszystkie słodkości zostały pochłonięte, nawet te pyszne ciasteczka które tak skrzętnie ukryłaś na ”czarną godzinę” ?
Kalkulujesz teraz szybko w głowie jakie ciasto by tu na szybko ukręcić do kawy, ale po chwili uspokajasz się i myślisz a może by tak nie tworzyć problemów gdzie ich nie ma, nie robić sobie zbędnego bałaganu tylko wsiąść w samochód i podskoczyć do cukierni?
Jednak pojawia się kolejny problem – jest niedziela. Czy któraś cukiernia jest dziś otwarta? A jeśli tak to od której? Dobrze, że mamy Internet! Poznań to jednak dość spore miasto, w którym możemy znaleźć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt zakładów produkujących wyroby cukiernicze, więc z nadzieją otwierasz przeglądarkę, wstukujesz pospiesznie : Cukiernia Poznań i bingo! Kilka z nich już czeka na Ciebie i Twoje zamówienie. Przeglądasz na szybko opinie klientów, wybierasz jedną z najbliżej się znajdujących z dobrymi ocenami, wsiadasz w samochód, przekręcasz stacyjkę i już po 7 minutach jesteś na miejscu. A tam czekają na Ciebie przeróżne pyszności. Od słodkich bułek, poprzez ciastka z kremem, kończąc na Twoim ulubionym serniku. Nie zastanawiając się długo, bierzesz po dwa kawałki z kilku rodzajów wypieków i ruszasz w drogę. Docierasz do domu i pozostaje Ci jeszcze 20 minut do przyjścia znajomej. Wykładasz ciasto, rozstawiasz talerzyki, filiżanki i z czystą, spokojną głową zajmujesz wygodnie miejsce przy stole.
Żyjemy w czasach dobrostanu, w czasach w których nie musisz się martwić, że nie masz co postawić do kawy, że zrobione w pośpiechu ciasto nie urosło, że wyszedł zakalec. Nie musisz martwić się brudnymi naczyniami i umorusaną kuchnią po Twoich kulinarnych przebojach, nie musisz biegać, sprzątać w pośpiechu, wprowadzać się w nerwowy stan.
Wystarczy tylko kilkanaście minut, aby na Twoim stole zagościły świeże, pachnące wypieki.

Odwiedź nas na: cukiernia-piskorska.pl